CZ/SK

DomovDomov  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

Share | 

Hranice

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3
AutorSpráva
Mokuto
Admin

Počet príspevkov : 171

OdoslaťPredmet: Hranice   Ut september 26, 2017 11:26 pm

First topic message reminder :

Hranice mezi územím lidí a územím na severu. Hranici tvoří horský průsmyk. Poslední dobou je zde stále zamračeno a nad horami je fialová aura.
Návrat hore Goto down
http://dellarumia.slovakforum.net

AutorSpráva
NikeVonBelk

Počet príspevkov : 144

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 3:57 am

Dashtar Eros Estia Eslarf Lez´isia Scharsa Zardiš Eft Opvitia Piel Tilia Dewi

Ďalšie uberanie cesty bolo zvláštne, trocha tiché, o dosť tichšie ako keď sme sem šli. Myšlienkami som bola preč z tohoto sveta, bola som doma, v mojom krásnom Edene. Chýbal mi môj svet, neboli tak žiadne tieto zvláštne citové vzťahy, a kvôli tomu bol tak slobodný. Nikto sa nebál nič povedať, lebo mu bolo jedno ako to zoberie tá druhá osoba, nezáležalo nám na ostatných, len na sebe, a to bola tá voľnosť, nikto sa nemusel nikomu spovedať za svoje činy. Ak niekto niečo spravil, bolo to len v jeho uvážený. Samozrejme až na mňa, mne nič nebolo odpustené, nikdy. Ja som bola vždy iná. Sama, lebo som bola nechcená, jediný kto ma stále sprevádzal bol len Boh. Všetky pohľady boli len cezo mňa, nikdy sa nikto ne mňa priamo nepozeral. Nemala som byť. Nepatrila som do ich starých a zabehnutých koľají života, tak krásne voľného. A teraz v tomto svete... Tak strašne rozdielnom, niekto ma považuje za priateľa aj keď ma nepozná. Je to na smiech ale i k plaču. Som roztrhnutá duša na viac častí, ktoré sa bijú medzi sebou. Ako mená, ktoré ladia do hudby, ale je tu jeden tón, ktorý tú hudbu kazí. Som však vďačná za svoj život. Či ma pochopia alebo nie, som pevným bodom v kolobehu života. ,,Teším sa na nové šaty a kúpeľ... budem konečne čistá a voňavá." prerušila som dlhotrvajúce ticho.
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 4:10 am

Mokuto

Šel stále za ní, tiše jako myš, bez jediného slova. Nechtěl už nic říkat, aby to nezpůsobilo hádku. Taky se rád okoupu...Dodal k její větě a dál nic neříkal. Ušli už dlouhý kus cesty. V dálce se tyčily obrysy města. Začali ho bolet nohy. Zastavil se a pohlédl na nebe. Co na té obloze stále vidím?  Pomyslel si a podíval se na Dash. Zakýval hlavou a znovu šel za ní, momentálně s větším rozestupem. Co budu dělat dál? Znova cvičit? Asi ano...bude to potřeba, zvlášt když se zde objevil nepřítel... Hlavou mu ale stále přebíjela myšlenka na Dash. Sakra..co je to semnou?  Schylovalo se k večeru a začalo být velmi chladno.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 4:17 am

,,Budeš to potrebovať." odpovedala som mu to, keď som videla v ako je zúboženom stave. Noc sa blížila a naša cesta by ešte trvala dlhší čas, aj keď v diaľke som videla známe siluety budov. ,,Nechcem sa utáboriť? Hodil by sa táborák, je mi zima." riekla som. Zbadala som príjemné miesto. Dva veľké stromi naklonené k sebe ako milenci a jeden o druhého opierali. Vydala som sa k nim. ,,Čo povieš na toto miesto, môže byť? Založ oheň." prikázalo som chladným hlasom a sadla som si k jednému. Tráva bola hebká ale chladila. ,,Vieš čo by som si dala, to čo sme pilo v Dellarumii, to ako sa to volalo? Medovina? Ten zlatistý nápoj, tak hrejivý..."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 4:24 am

Mokuto

Koukl na ni a pokývl hlavou. Hodil by se mi spánek... Trošku se zarazil nad jejím příkazem. Co jsem já ? Její sluha?  Dobře, udělám to.  řekl potichu a začal shánět dřevo na oheň. Našel několik malých kusů suchého dřeva, který bude dobře hořet. Nashromáždil je na hromadu a začal rozdělávat oheň. Chvíly mu to trvalo, ale nakonec se to zase povedlo. Jsem dobrej... Pochválil se. Od ní to stejně čekat nemohl. Ano...medovina...to byl dobrý nápoj...taky bych si dal. Opřel se o druhý strom. Seděl trošku dál od ní. Nechtěl teď být u ní.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 4:31 am

,,Áno bol výborný, a to teplo čo do teba dodávalo..." Nahla som vzdychla a pozerajúc sa do plameňov ohňa som sa ukladala k spánku. Chlad zo studenej zemi a chladného počasia so mnou triasom, iba oheň ma trocha zahrieval. Mala som chuť do neho skočiť nech mi nieje taká zima. No to by nebol najlepší nápad. Pozrela som sa na Mokuta, ten bol pri druhom strome. "hmmm..." vstala som a prišla som k nemu. Nečakala som či mi niečo povie na to čo som chcela spraviť. Postavila som sa medzi jeho nohy a ľahla som si do jeho lona, ako vtáča vo vajíčku. Rukou som siahla po jeho roztrhanom plášti a zakryla som sa s ním. Hlavu som trocha nadvihla a pozrela sa mu do tváre: ,,Môžme si navzájom odovzdať teplo a bude nám menšia zima." usmiala som sa a zavrela som oči.
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 4:37 am

Mokuto

Podíval se na Dash. Vůbec nečekal, že něco takového udělá. Ikdyž v tom viděl jiné věci, pak si uvědomil proč to udělala. Pomalu začal chápat její myšlení. Byla ji prostě zima a chtěla se zahřát. Přiklonil se k ní a rukama ji obejmul. Snad ji bude větší teplo...Pomyslel si. Jenže vtakové poloze určitě nezaspí. Ale to mu teď bylo jedno. Nějak to už zvládne. Instiktivně ji jednou rukou začal hladit. Trvalo mu docela dlouhou chvíly, než si uvědomil co dělá a hladit ji přestal. Musím se naučit ovládat. Řekl si v hlavě a zadíval se do ohně. Těším se na postel...
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 4:43 am

Zaspávala som. Pomaličky mi na viečka padal spánok a keď som ucítila hladenie, úplne ma to uspalo. Netrvalo dlho a prisnil sa mi sen. Zase ten mátajúci pôžitok noci, po ktorom sme všetci tak zmätený. Čierňava, iba malá iskrička svetla. Načiahla som poň a vzala som ho do dlaní. Chránila som ho pred temnotou, pred tým chladom. Bola som len ja a svetlo a nič viac som nepotrebovala.
Zobudila som sa na prvý lúč slnka, ktorý sa predral cez lístie stromov. Otvorila som oči. Cítila som ako na častiach tela, ktoré mi Mokuto nezakrýval, som mala kvapôčky chladnej rosy. Postavila som sa z neho. Oheň už dávno vyhasol. ,,Spal si?" spýtala som sa ho s jemným hlasom.
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 4:49 am

Mokuto

Jasně...Odpověděl ji. Jeho červené oči a kruhy pod očima ale napovídaly úplný opak. Vyspala si se dobře? Zeptal se ji a pomalu se postavil. Trochu se zakymácel, ale udržel se na nohách. Zavřel oči, trochu zamlaskal a oči otevřel. Hlasitě zívl Jdeme dál?  Byl velice hladový. Potřeboval nějaký pořádný kus masa. Minimálně dva. Zadíval se do dálky. Město nebylo tak daleko. Doufám, že nás teď nebude čekat boj...v tomto momentě bych ani meč nezdvihl... Nad myšlenkou se zachichotal a zavrtěl  hlavou.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 4:54 am

,,Nie moc som sa nevyspala, boli mi celkom teplo, ale niesi moc pohodlný na spanie." odpovedala som mu. No potom som dodala: ,,Ale ďakujem, na zemi by sa mi horšie spalo. Obdivujem ťa, že sa vieš vyspať v každej polohe." vedela som však, že asi tak veľká pravda o jeho spánku to nebola. Nevizeral odpočinutý. ,,Mesto je ešte ďaleko, bude trvať hodiny kým tam prídeme, ale vieš čo, zosilniem a potom budeme len lietať, chytím ťa za ruky a nemusíme zbytočne kráčať."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 4:59 am

Mokuto

No jasně...Pousmál se a znova zavrtěl hlavou. To už zvládneme. Pokud se tam dostaneme, tak se tam můžeme lépe vyspat a hlavně najíst. Zakručelo mu v břiše. Ne jen že byl hladový ale i pořádně žíznivý. Obdivuji tvou schopnost létat...taky bych to chtěl umět. Řekl potichu a vykročil kupředu. Ja bych teď sežral i toho císařova koně! I s císařem!  By strašně hladový.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 5:05 am

,,To máš pravdu, tam to už bude dobré. Lietanie... Ach... je to úžastné" usmiala som sa a kráčala dopredu. Viac som si začala všímať okolie lesa. Naraz som zbadala to čo som hľadala. Bez jediného slova som sa rozbehla medzi stromy. Našla som tam malí krík, na ktorom rástli červené plody. Nebolo ich moc, možno 15, možno 20, všetkých som ich zozbierala a rýchlo sa vrátila za Mokutom, skôr ako sa on mohol vydať za mnou. V rukách som držala oné plody. Podala som mu ich. ,,Daj si maliny, aspoň niečo. Ak ťa to nezasýti, tak ti to možno zaženie trocha smäd. Ja to vydržím, ja som zvyknutá, ale neviem ako si ty na tom. Tak si daj, to máš za tú noc v teple a hladkaní, to ma uspalo."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 5:12 am

Mokuto

Koukl na červené plody. Zebral si jednu a okusil její chuť. Bylo to dobré, štavnaté a sladké. Vzal si víc a několik jich nechal ji. Vždy se rozdělí, ikdyž je toho málo. Na poslední větu neragoval. Kvůli tomu hladkání on nespal, ale nebyl naštvaný. Vlastně už ani sám nevěděl jaký je. Z jedné strany věděl jaká Dash je, ale z té druhé mu bylo příjemné se o ni starat apod. Kráčeli dál. Bylo krásné počasí. Slunce ohřívalo jejich těla. Město už bylo blízko. Ještě pár minut cesty a mohl konečně zalehnout do postele. Tedy za předpokladu, že jich místní vůbec pustí. Myslíš, že bude válka? Zeptal se ji.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 5:17 am

Keď mi Mokuto nechal niekoľko plodov neprotestovala som. a ako som kráčala, vyhadzovala som si ich do výšky a potom chytala do úst. Skracovala som si tak cestu. Približovali sme sa a ja som sa tešila na kúpeľ. NA poriadne horúci a dlhý kúpeľ. Zarazila ma otázka od Mokuta: ,,Vojna? Vojna je podla mňa stále, ale ak myslíš vojnu takú, kde sa umiera vo veľkom tak asi áno. Asi určite, veď sme sa už dostali. Ale je iba na nás či sa do nej znova vrátime." usmiala som sa a ďalej som kráčala.
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 5:26 am

Mokuto

Mám takový pocit, že já se toho budu muset zúčastnit. Jakoby bych za tohle všechno mohl já...a jen já tohle musím ukončit. Znova se podíval na oblohu, jakoby tam snad našel odpovědi na své otázky. Nejsem si jist, zda má existence má douhého trvání...Znova zamumlal. Strašně ho bolely nohy. Stále se na něm projevovali známky z posledního boje. Ze všeho jako první musím zjistit co jsem vlastně zač, co jsou zač oni a jak je porazím bez pomoci jiných...přeci jen...na ni se už nemužu spoléhat...Pomyslel si a podíval se na Dash. Do hlavy se mu zase vrazila vzpomínka na její nahé tělo. Sakra! Plácl se do čela.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 5:32 am

,,To je len tvoje rozhodnutie, ja nechcem nič vic len sa vrátiť domov." odpovedala som mu. Započula som jeho mumlanie. ,,Bojíš sa vari konca svojho života? Nevítaš ho?" začudovala som sa. ,,V mojom svete dobrovoľne odchádzame do večného odpočinku. A u nás Serafov, ktorí dokážu využívať Božie svetlo, si musíme zaslúžiť... smrť... Musíme byť silný. Čím viac sme silnejší, tým skôr sa staneme súčasťou svetla. JA tiež musím zosilnieť aby som sa rozpadla na svetlo. Aj keby sa to malo stať zajtra, ja to vítam."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 5:40 am

Mokuto

To si nevážite života? Já se snažím svou smrt co nejvíce oddálit...ale chápu...ve vašem světě to tak funguje a ty jsi na svůj svět velmi zaměřená...ikdyž tam nejsi. Můj svět už není...zvyky mého lidu znám jen z dokumentů které jsem přečetl...ale cítím že smrtí vše končí... pomalu se blížily k bráně města. Někdy bych chtěl tvůj svět navštívit...poznat tvůj druh... Zamyslel se nad tím jak to u nich vypadá. Zajímalo, kolik světů ještě existuje...kolik jich ještě přežilo a kolik je ještě nedotčeno...
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 3:43 pm

,,My si vážime život, čerpáme z neho to najviac a pre nás smrť nie je koncom, ale novým začiatkom ďalšieho večného života, bez bolesti, bez nešťastia, tak prečo sa doň nemáme tešiť. Ako som povedala ja môj koniec vítam." zamyslela som sa a začala som sa pohrávať s tenkým prameňom vlasov. ,,Samozrejme, nie je smrť ako smrť. Ak by som zomrela teraz s pečaťou na krku, tak po mne neostane nič, iba schránka, mŕtve telo, ktoré začne hniť. Tej predstavy sa bojím. Desí ma. Preto by som nešla do vojny, mohla by som v nej umrieť, iné by to keby som už nemala pečať." povedala som smutne, keď však spomenul, že by rád videl môj svet, znova som sa usmiala: ,,Páčilo by sa ti to, všetci sú tak krásni, ale ty by si sa im asi nepáčil... Si divný a veľmi veľký..." Rukou som naznačila výškový rozdiel medzi nami. ,,Keď existuje tento, môj a existoval tvoj, určite ich je mnoho."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   Pi september 29, 2017 3:57 pm

Mokuto

To máš fajn, když po smrti, máš stále něco dalšího...mě čeká to...jak jsi ty říkala, mrtvé tělo bez duše, které začne hnít. Zastavil se před bránou, která se začala pomalu otevírat. A to jsem přitom malý...Vzpomenul si na onen obrázek, kde byli mnohem vyšší lidé kteří pocházeli z jeho světa. To asi ano...možná někteří z nich taky došli sem...jako ty a já. Prošel bránou. Kam teď ?
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Hranice   

Návrat hore Goto down

Hranice
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 3 z 3Choď na stránku : Previous  1, 2, 3

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Dellarumia forum :: Herní místnost :: Ellderan :: Neprozkoumaná oblast Sever-
Prejdi na: