CZ/SK

DomovDomov  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

Share | 

Viat Nuo

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorSpráva
NikeVonBelk

NikeVonBelk

Počet príspevkov : 775

OdoslaťPredmet: Viat Nuo   St november 08, 2017 6:37 pm

First topic message reminder :

Návrat hore Goto down

AutorSpráva
NikeVonBelk

NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Pi júl 06, 2018 1:26 am

Dash...
Bola ešte tma keď ma zobudilo klopanie. Vstala som z postele hodila som na seba deku a prišla som k dverám. Za nimi stál Nartial. ,,Už je čas..." povedal mi a odišiel. Obliekla som sa a šla som k dverám od izby kde spal Mokuto. Zaklopala som : ,,Mokuto vstávaj už vyrážame..." zobudila som ho, keď som pootvorila dvere. Išla som do hlavnej haly, kde stáli Nartial a Vitorio. ,,Dúfam, že si sa vyspala doružova." prehovoril Vitorio. ,,Kam máte namierené?" spýtala som sa ich. ,,Ešte sami nevieme. Tu som vám pripravil niečo na cestu a v Mokutovom batohu je aj jedna kniha, ktorá mu možno pomôže pochopiť čo je zač." ,,Ďakujem..." usmiala som sa a zobrala som si batohy. Ten svoj som si hneď zavesila na plecia...
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto

Počet príspevkov : 811

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Pi júl 06, 2018 1:36 am

Mokuto

Od doby co se vzbudil už nespal. Asi po deseti minutách zaslechl zaklepaní na dveře, za kterými se ozvala Dash. Vstal z postele, oblékl se a trochu se protáhl. Zapraskalo mu několik kloubů a celkem mu to pomohlo se uvolnit. Vyšel z pokoje a zamířil do haly, kde už byli všichni tři. Dash už měla na sobě batoh a další držela v ruce. Vyspaná?  Optal se jí a znovu si protáhl záda, přičemž trochu povzdechl. Ten pocit zmizel...paráda. Pomyslel si a koukl na batoh, který držela Dash v ruce. Natáhl ruku k batohu a počkal, až mu ho Dash předá.
Návrat hore Goto down
http://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Pi júl 06, 2018 1:45 am

Dash...

,,Dá sa to tak povedať. Ale som oddýchnutá..." usmiala som sa a podala som mu batoh. ,,JA tak neznášam lúčenia, budete mi veľmi chýbať." zakvílil Vitorio a silno ma objal, až tak že som zalapala po vzduchu. ,,Prepáč..." ospravedlnil sa mi a otočil sa na Mokuta: ,,Aj teba by som objal a vybožkával, ale ty by si ma asi zabil, tak ti aspoň zakývam..." ako povedal tak urobil s podivným úsmevom. ,,No dobre aj ja sa lúčim, dávajte na seba pozor, hlavne ty Dash..." tiež ma NArtial objal a otočilsa na MOkuta: ,,A ty dávaj pozor na ňu... nie že umrie to by som ti neodpustil."
,,Hej! nie som dieťa... chápete?" zamračila som sa na neho. Znova ku mne pristúpil a pohladil ma po vlasoch: ,,Ale si, len nedávno si sa prebrala k životu, k tomu pravému... Držte sa!" otočili sa Vitorio zamával svojou palicou a objavil sa portál z ktorého sa ozvalo erdžanie, :kone už čakajú ideme... Majte sa moji drahí." prešli cez portál a zmizli. My sme vyšli cez dvere von. Tam som zo svedla vytvorila veľkého havrana. Na Mojom chrbte sa objavili krídla. ,,NAsadni na havrana, Budeš brázdiť oblohu spolu so mnou..."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Pi júl 06, 2018 1:54 am

Mokuto

Nejspíše ano... Zakýval hlavou na Vitoria. Velice rád by to udělal a dost by si to vychutnával. Ani já bych si to neodpustil... Pousmál se na něj. Docela si na Nartiala zvykl, ikdyž ho ze začátku neměl moc v lásce. Nakonec se z něj vyklubal v pohodě týpek. Vyšli spolu ven, kde Dash vytvořila havrana ze světla. Kývl a opatrně na něj nasedl. Bude to nezvyk nejít po svých...Usmál se a pevně se ho chytl. Kam tedy vyrazíme jako první? Aldora? Optal se ji. 
Zůstali zase sami dva. Dash získala nové síly, což je úplně super. Avšak on je stále na tom stejně. Spíše se cíti být více slabší než předtím a vůbec netušil proč to tak je. Jen doufal, že vše bude v pohodě.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 9:06 pm

Dash...

,,Tak toto je ten svet? Svet ľudí?" opýtal sa ma Tarun, keď sme vyšli pri veľkej rieke. ,,Áno, tu som sa prvýkrát stretla s Nartialom." odpovedala som mu a obzrela som si okolie. Akoby sa tu nič nezmenil. Voda ďalej tečie, vtáci štebocú a príjemne pofukuje vánok. Pomaly som si spomínala na rôzne udalosti, ktoré sa udiali na tomto mieste. Po mnohých rokoch, sa mi rôzne obrazy znova vrátili akoby sa to stalo len včera. A to už ubehlo toľko rokov. ,,Chýbal ti tento svet?" ďalej sa ma pýtal. ,,Dodnes som si naň ani nespomenula." potichu a s malým zahambením som mu odpovedala. Akoby som všetko čo sa tu stalo chcela zabudnúť. ,,Keď som bol malý rozprávala si mi aj o veľkom bojovníkovi. Tuším, že sa volal Mokutin... " ,,Mokuto, volal sa Mokuto... Bojoval vo vojne proti prastarému." Tarun sa na mňa so záujmom pozeral: ,,A porazil ich však, musel to byť veľký bojovník. Ten keby ma učil bojovať bolo by to vynikajúce." ,,Boj nie je taký hrdinský ako si predstavuješ. Je to len o smrti a prežití." pokrútila som hlavou. Tarun už dávno nie je malý chlapec, je z neho muž, plný chuti do života a odhodlaním dosiahnuť niečo veľké vo svojom živote. Je posledný svojho druhu, z rasy Celestov. Celý čas, čo sme boli v Edene som ho učila a rozprávala som mu rôzne príbehy. Aby sa pripravil na život, kedy bude musieť chrániť slabších. No dnes sme museli prísť na toto miesto. Už nejaký čas ma to k nemu stále ťahá a tento pocit sa stále zväčšoval. Mám pocit, že sa má stať niečo veľmi zlé. Ale stále som dúfala, že to je len zlý pocit, ktorý nemá opodstatnenie. ,,Eden bude v bezpečí však, kým my tu budeme." ,,Nemusíš sa báť je dobre strážený a v bezpečí. My teraz musíme nájsť... ani neviem koho... No musíme proste ísť." povedala som Tarunovi a vydali sme sa na cestu. Snáď nás osud niekde zavedie. Jeho čierny plášť vial vo vetre Kým môj tvorený z bielych perí pevne stál a ukrýval moje telo v teple.
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 9:19 pm

Uběhlo přes 50 let a i když to zde mohlo vypadat stejně, přeci jen nějaké změny tu byli. Příroda se zdála být silnější, zdravější. Voda, která zde tekla byla čistější. Vzduchem se nesla příjemná vůně lesa. Zvířata se zde volně procházeli, šelmy lovily své kořisti, v řece plavalo více ryb. Vše zde bylo v dokonalé harmonii. 
Podle tepla a pěkného počasí zde bylo asi léto, nebo možná právě léto začínalo. Nikde nebylo žádného člověka.
Když procházeli kolem větších kamenů, prolétli jim kolem hlavy maličké víly. Asi dvakrát kolem nich zakroužily a pak odlétli pryč. Nebe bylo bez mraků, bylo zde opravdu krásně. Před nimi se začala oběvovat hranice hustého lesa. Lesa, ve kterém se nacházel jeden z portálů a domov mnoha kouzelných bytostí. A hlavně z lesa byly cítit velmi silné vibrace a síla. Jakoby les byl živý. Před lesem se nacházela cedule, která oznamovala a ukazovala směr poustevníkům, kudy by měli jít. Na ceduli bylo doporučení, aby les obešli a tak se dostali k nejbližšímu městu.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 9:36 pm

Dash a Tarun

,,Veľmi zvláštny les." povedal si sám pre seba Tarun a obdivoval obrovské stromy a hlavne tú zvláštnu energiu. Ja som s ráznym krokom vošla priamo do lesa. ,,Počkaj, ideme tam? Na ceduli je napísané, že by sme mali ísť okolo." No keď som Tarunovy neodpovedala. vykročil za mnou. ,,Veľmi zvláštny les. Akoby bol živý." konštatoval. Ja som sa na neho usmiala: ,,Väčšinou lesy bývajú živé, ak nie sú je to veľmi zlé." ,,Vieš ako som to myslel. Také niečo zvláštne z neho cítim." ďalej sme kráčali a obdivovali faunu a flóru okolia. Les bol úžasný. ,,Akoby ho niečo chránilo... Poď pôjdeme tadeto." Rozbehla som sa skrs na skrs lesom, mimo cesty. ,,Čo keby si sa pozrela nad les, kde to sme?" navrhol Tarun. ,,Nechcem budiť pozornosť. Nemám ani poňatie čo sa všetko udialo po tom ako skončila vojna. Viem len že prastarý bol porazený. Musel ho poraziť Mokuto, nikto iný by to nezvládol. Ale koľko rokov ubehlo, to vôbec neviem. A nechcem aby sa niekto dozvedel o nás, tak by sme sa mali vyhýbať cestám a tak. Byť čo najviac opatrný." Tarun sa zastavil: ,,Hej super, tak sa rozbehni krížom krážov mimo vyznačeného chodníka čarovným lesom. To určite nikoho nenaštve, že mu pošľapeš trávnik."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 9:47 pm

Po chvilce na vás dolehl zvláštní pocit, jakoby vás někdo sledoval. A taky že áno. Veverky na stromech, kolem procházející se srnky nebo jeleni, různé malé stvoření, ptáci...ti všichni na vás házely pohledy, když jste kolem nich prošli. Když se vítr opřel do stromů, ozvalo se zvláštní vrznutí dřeva. Jakoby se stromy hýbali. Ale přeci jen zde bylo něco víc, nějaká nepopsatelná síla, která tu předtím nebyla. Zaznělo prasknutí větve a před vámi se objevily dva vlci, kteří na vás zavrčeli. Z dálky jste zaslechly zabručení medvěda a na dlouhou větev posedali draví ptáci. Jakoby zde nikdo nechtěl návštěvy. Ta cedule, která doporučovala vyhnutí se lesu tam asi nebyla zbytečně.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 10:02 pm

Dash a Tarun

,,Vidíš ja som ti hovoril, že to nebol dobrý nápad." dodal Tarun keď sa pred nami objavili Dvaja vlci. ,,Choďte si po svojich, nechceme vám ublížiť." pokojne som na nich prehovorila. ,,Samozrejme, a teraz sa vlci otočia a pôjdu si ľahnúť do búdy." Zamračila som sa na brata: ,,Ak sa bojíš, môžeš sa otočiť a vrátiť sa k portálu. Ty si chcel ísť so mnou, ty si chcel okúsiť iný svet, vyskúšať si svoju odvahu, svoju silu. Tak teraz mlč!" nič mi na to nepovedal.
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 10:08 pm

A vlci se otočily a odešli. Ale ne kvůli tomu, že jim to Dash řekla, ale kvůli tomu, že se k nim blížilo něco mnohem většího. Jeho kroky byli slyšet už z dálky. Šel pomalu, ale každý jeho krok bylo jedno hlasité zadunění. Zem pod váma při každém jeho kroku zavibrovala. Ptáci odletěli pryč. Blížil se. Z dálky to vypadalo, jakoby samotný strom pochodoval. Byl to Ent. Strážce lesa, který vypadá jako obr a strom dohromady. Zastavil se před vámi. Proč jste sem přišli človíčci? Sehnul se k vám aby na vás lépe viděl. Už je to dlouho, co les někdo navštívil...Myslel jsem si...že nás už lidé nechají v klidu... Mluvil velice pomalu a jeho hlas měl hlasitou ozvěnu.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 10:17 pm

Dash a Tarun

Keď sa vlci otočili a odišli, uškrnula som sa, lebo som v perifernom pohľade videla ako Tarun nadvihol obočie. Ale naraz sa zem začala otriasať a k nám sa blížil strom. Nikdy som nič také nevidela a Tarun sa asi tiež veľmi čudoval. ,,Nevedel som, že v tomto svete stromy chodia." šepol mi tichu. ,,To ani ja nie..." keď na nás strom prehovoril, skôr ako som stihla niečo povedať Tarun sa chopil reči: ,,Nie sme žiadny človíčci. Pochádzame zo sveta Edenu a som z rasy Celestov. Nechceli sme tomuto lesu ublížiť ani ho nijak poškodiť len prechádzame." hovoril hrdom. Aj keď som sa tešila z toho aký je hrdý na to kto je, ale nebola som si moč istá, či je správne aby hneď to všetkým hovoril.
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 10:34 pm

Hmmm...Eden...Nikdy jsem neslyšel...o světě Eden. Pak na dlouhou chvíli utichl. Ani Celesti mi vůbec nic neříkají... Narovnal se. Když tedy procházíte lesem, tak vás rád doprovodím bezpečně až na druhou stranu...Les totiž není pro lidi... bezpečným místem...Rozhlédl se po lese a zabručel zvláštními zvuky, jakoby jinou řečí. Les prosperuje, žije a taky se naučil bránit se...A já už jsem příliš starý na to, abych každého človíčka dokázal uchránit...Proto zde už nikdo nechodí a to je jen dobře...Lidé sem chodily se sekyrami, vypalovali stromy aby se jim zvětšil prostor! Znova se na ně podíval. Kde schováváte sekyry vy?! Znova se k nim přiblížil.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 10:50 pm

Dash a Tarun

,,Ešte raz nie sme ľudia.. sme...." znova a so zvýšeným hlasom vysvetloval Tarun, Dash ho ale drchla do boku lakťom. ,,Nemáme žiadne sekery ani zbrane, verte nám nie sme s tých, čo ničia prírodu. Vážime si život a život aj ochraňujeme. Bude nám cťou ak nás budete sprevádzať." usmiala som sa na strom, ,,Čo je vlastne toto za les, keď som tu bola kedysi dávno, takúto energiu nemal... Vlastne žiadny les takto sa nesprával..."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 11:04 pm

Dejme tomu....Zabručel na její odpověď, ale Taruna si dlouho prohlížel. Hmm… Počkal až se dají do pohybu a pomalu je následoval. Už si ani nepamatuju kdy to vše začlo. Matně si vzpomínám na boj...velký boj který se zde odehrál. Boj pak skončil a pár let na to začal les takto vzkvétat. Podle mě je to díky tomu, že zde lidé už nechodí...Odpověděl po chvíli. Jediné co si ještě pamatuju, tak se hodně hovořilo o dvou cizincích kteří zde v té době byli. Jedna zemřela v boji a ten druhý zmizel. Občas jsem ho potkával v těchto lesích, ale už si vůbec nepamatuji...jak se jmenoval. Rád nás navštěvoval...Zase na nějaký čas stichl. Dlouhé týdny poslouchal naše básně...Pomáhalo mu to se vyrovnat z jeho velkou ztrátou...Velmi nám i pomohl...ale už si nepamatuji...hmmm….kdy to bylo...Pak hlasitě zívl.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 11:13 pm

Dash a Tarun...

,,Hovoríš o cudzincovi? Bol tu?" Zastavila som a zahladela som sa do lesa. Tarun sa na mňa pozrel: ,,Myslíš si že hovorí o Mokutovi?" Kývla som mu na súhlas. Otočila som sa potom na strom: ,,A neviete kde teraz je? Ak to je Mokuto, musím ho nájsť... A možno tu ešte stále je niekde, to by možno aj dávalo zmysel. Jeho rasa bola spätá s prírodou a možno to dodáva tomuto lesu silu."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 11:22 pm

To já už nevím...nemohu si pamatovat všechno co se mi přihodilo...Možná máš pravdu...možná máš pravdu... Chvíli kráčel bez jediných slov. Vše je spojeno s přírodou, stromy, tráva, zvířata, ptáci, houby, voda a vzduch...
Velmi příjemně se mi s vámi povídá...už je to dlouho co jsem....s někým hovořil. Vezmu vás co nejblíže k lidskému městu...tam možná budou znát odpovědi na vaše...otázky...Brum Barum... Zabručel na konci věty. Za nedlouho k němu přiletěl malý ptáček a začal štěbetat. Oo maličká, dobře dobře...Jeho pohled pak skončil na Dash a jej společníka. Měli bychom přidat...mám ještě nějakou práci na jihu lesa...Vždy rád chodím na jih...Je to jako z kopce...
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 11:37 pm

Dash a Tarun...
Ako kráčali čím ďalej som začala uvažovať nad tým, že Mokuto tu bol. Musel to byť on a ak tu ešte je musím ho nájsť. Teraz mi to príde celkom logické prečo ma to tak ťahalo do tohto sveta. Až príliš dlho sme boli sami. Tarun nikdy nebol sám mal mňa, a ja som mala neho, ale aj napriek tomu mi chýbajú priatelia ktorých som stratila. Možno je to hlúpe, ale po tých rokoch, čo som bola v mojom svete som sa tam cítila ako vo väzení. Trpela som tým, že kvôli tomu aby som prežila sa hromové zvieratá obetovali. Zas priniesol môj nový život ďalšie obete, akoby ma smrť stále prenasledovala, no namiesto mňa si brala všetkých naokolo. Možno som sa s tým mala vyrovnať, nežijem predsa pár rokov, ale odkedy som sa zrodila do smrteľného tela, mi všetko príde omnoho zložitejšie. ,,Počkaj mohol by si mi prosím povedať kde sa nachádzame. Ak sa nemýlim ďalej odtiaľto by mali byť veľké vodopády, nemám pravdu?" spýtala som sa stromu.
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   St február 27, 2019 11:58 pm

Hmm… Ent se zastavil a vypadal že přemýšlí. Ano ano! Mělo by to být blízko...Hmm, proč chceš jít zrovna tam? Nikdo tam nechodí...Nikdo tam jít nechce...Není to tam pro bytosti z masa a kostí příjemné...Lepší je pro vás jít pryč z lesa...Mezi lidi, ti vás dokáží nasytit. Už ani nevím jací lidé jsou...ano ano...už to bude kolem padesáti let...už si vzpomínám...Povzdechl si. Já osobně bych šel co nejdále o toho místa které jsi spomínala.
Návrat hore Goto down
NikeVonBelk

NikeVonBelk

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Št február 28, 2019 12:15 am

Dash a Tarun ...

,,Čo sa tam také ukrýva, že sa tomu miestu vyhýbate?" spýtala som sa stromu, ,,Prosím zaveď nás tam." poprosila som ho. Tarun sa na mňa pozrel: ,,Naozaj tam chceš ísť, veď povedal, že to nie je príjemné pre bytosti z mäsa. Možno teba sa to netýka, ale ja to mäsom mám, čo ak to bude pre mňa nepríjemné. Maly by sme ísť račaj do toho mesta. Rád sa zoznámim s ľudmi, veľmi rád by som sa od nich niečo naučil, niečo iné, také viac ľudské." ,,Nie Tarun, musíme ísť k tomu miestu..."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Št február 28, 2019 12:24 am

Hmm to nevím...nikdy jsem se o to nezajímal...ať už je tam cokoliv, asi to tam být musí... Ent si znova povzdechl. Tak dobrá...jdeme... A zamířil jiným směrem. Cestu doprovázela rodinka malých zajíčků, který poskakovali mezi stromami a popadanými větvemi. Čím více jste byli blíž k vodopádům, tím větší tlak na vás doléhal. Co tam bylo, bylo určitě velmi silné. Po chvilce už nikde nebylo žádné zvíře. A když už nějaké potkali tak bylo mnohem mohutnější než ostatní. Když jste už slyšeli jak voda padá z velké výšky, potkali jste jednoho jeleňa. Ten byl větší než obvykle a jeho parohy byly majestátní. Kdejaký lovec by dal vše za ulovení takového skvostu. Odtud už musíte sami...Otočil se Ent a pomaličku odešel směrem na jih. Vodopády už vám byli nadohled. Hned vedle něj jste spatřily kamennou budovu, nebo spíše chrám. Byl cely prorostený různými rostlinami a mechem. Udělali jste pár kroků a jakoby jste vstoupily do jakési bariéry. Tak obrovský tlak který dolehl na vaše těla byl nesnesitelný. Už zde by to lidské dítě roztrhalo. Sluch se vám zhoršil, jakoby jste byli ponořeni pod vodou.
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   

Návrat hore Goto down

Viat Nuo
Návrat hore 
Strana 12 z 12Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Dellarumia forum :: Herní místnost :: Ellderan :: Císařské vodopády-
Prejdi na: