CZ/SK
 
DomovDomov  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

Share | 
 

 Anjeli - Celessti

Goto down 
AutorSpráva
NikeVonBelk

avatar

Počet príspevkov : 505
Join date : 01.08.2017

OdoslaťPredmet: Anjeli - Celessti   Po august 07, 2017 7:56 pm

Anjel - Celesst -SERAF

Prastará rasa, iného sveta, stvorená z lásky Boha a Božieho svetla. Žijú mierumilovným životom, v krajine menom Eden. Je to to najkrajšie miesto na svete, s riekami plných rýb, lúkami plné zverov, s úrodnými poliami, krásnymi lesmi, vysokými horami. Nikdy tu neexistoval hlad, smäd, pocit, že mu niečo chýba. Bol to raj. Tu žijú anjeli, ale toto meno im dali iné rasy, sami nevedia, ako sa dostali k tomuto pomenovaniu, svoju rasu nazývajú Celessti, nebeský.
Túto krajinu a obyvateľov v nej a samotného Boha, ich životodarcu, ochraňujú  kult silných bojovníkov Serafi. Sú to najvyšší z rasy, obdarený Božím svetlom, ktoré využívajú na tvorbu svojho najvýraznejšieho znaku, krídel. Využívajú ju ako hmotu, z ktorej vytvárajú kúzla.
Predstavený Seraf je v hierarchií všetkých Serafov ten najvyšší. Dohliada na celý Eden, vládnemu s Božou vôlov. Po jeho odchode ho vždy nahradí jeho prvorodený syn. tak to funguje už 10 200 slnovratov, čo je v prepočte 16 320 ľudských rokov. No pred 12 slnovratmi sa to zmenilo, keď sa narodil ženský potomok, ale dcéra bola vyhnaná.

Charakteristické znaky

Bledá pokožky, štíhle postavy, svetlé oči - pri používaní Božieho svetla žiaria zlatou farbou, svetlé vlasy, vlastný jazyk, odpor k ostatným rasám, fanatizmus, krídla tvorené zo svetla.

Schopnosti a ich sila


Každý jedinec, ktorý dokáže v sebe prebudiť božie svetlo, sa stáva Serafom. Ich najtypickejšou schopnosťou je vytvorenie zo svetla krídla, ktoré neslúžia len na lietanie ale aj ako štít. Krídla sa nedajú zničiť. Podla úrovne sily Serafa sa znásobujú ramená krídel. Kedysi dávno bol Seraf ktorý mal až 16 ramien. Božie svetlo ďalej vedia využívať na rôzne podporné kúzla.
Ich štýl boja je veľmi efektný, lebo božie svetlo ich obklopuje, ktoré neslúži len na ohúrenie, ale aj na oslepenie protivníka. Tí silnejší Serafi dokážu zo svetla formovať aj rôzne predmety alebo zvieratá, veľkosť a množstvo sa odvíja od ich schopností.


Ich skon


Táto rasa je v podstate nesmrteľná. Nepoznajú choroby ani starnutie, sú večne mladý. Keď však pocítia, že už sú na svete dlho alebo sa im zažiada stretnúť s bohom podstúpia obrad Návratu, kde sa veľkej oslavy sa potopia do Slnečného jazera a tam sa ich telo rozplynie a ich duša sa môže stretnúť s Bohom.
Ak sa Celesst stane Serafom, obradu Návratu sa už nemôže zúčastniť. Pre nich je jediná možnosť ako sa stretnúť s Bohom, rozpad svetla. Čim je Seraf silnejším, tým má viac Božieho svetla v sebe a keď jeho telo ho už nedokáže udržať, tak sa naň rozpadnú. Je to tá najvyššia česť, lebo sa stanú samotnou súčasťou Boha a Božieho svetla. Kvôli tomu chcú byť stále silnejšími.


Celesstia
-
hlavné mesto Edenu a sídlo Serafov

Návrat hore Goto down
 
Anjeli - Celessti
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Dellarumia forum :: Pravidla, oznamy :: Rasy z jiných světů-
Prejdi na: