Dellarumia forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


CZ/SK
 
DomovDomov  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

 

 Viat Nuo

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
AutorSpráva
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptySt november 08, 2017 6:37 pm

First topic message reminder :

Viat Nuo - Stránka 9 Landsc10
Návrat hore Goto down

AutorSpráva
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyUt marec 27, 2018 9:14 pm

Mokuto


Hmm, to čo jsem zatim zjistil je, že vetsina portálú funguje obema smery. Je to tak i u tohohle? Zeptal SE Nartiala a ocima sledoval Dash. Pokud je i tenhle obousmerny, tak určite bude chtit odsud odejit...to nee...Pomyslel si a pohledl zpet na Nartiala a vyslechl si jejich rozhovor.
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptySt marec 28, 2018 2:01 pm

Dash...
Nartial sa pozrel na Mokuta: ,,Tento tak nefunguje. Tento portál sa otvára a zatvára, vďaka tomu je náš svet v bezpečí, lebo len tak nikto sa do nášho svetu nedostane. Kedysi bol otvorený. Ale to už bolo dávno... Teraz je uzatvorený a dobre chránený, pred každým... Aby som to ujasnil. Portál sa nachádza v priestore, ktorý sa nazýva hrdlo hada. Je to priestor, v ktorom funguje čas úplne inak, podľa toho z ktorej strany prichádzate. Ak ideš z Nášho sveta do ľudského, čas plynie rýchlo, ale ak idete opačne, čas plynie veľmi pomaly. Jednoducho vysvetlené. Ak by sme išli do portálu z tejto strany, nám sa bude zdať, že ubehli roky, ale v skutočnosti ubehne len pár hodín. A keď Dashtar bola vyhostená, a prešla portálom, zdalo sa jej, že ubehlo pár dní, ale v skutočnosti ubehlo asi 300 rokov. A čo je ešte najhoršie. Portál vám vytvára všetko po čom túžite. Dáva vám nádej, pohlcuje vás a môže sa stať, že nikdy sa z neho nevrátite. Pretvára vo vašej hlave spomienky, vytvára iné, a môže vás úplne zmeniť, až zabudnete kto vlastne ste v skutočnosti..." po týchto slovách sa pozrel na mňa: ,,Dashtar, vieš kto si v skutočnosti?"
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptySt marec 28, 2018 7:00 pm

Mokuto

Zajímavé.. Poškrábal se na hlavě. To znamená, že pobyt v prostoru mezi světy, by znamenalo, že se člověk může naučit věci...které by se nedokázal naučit ani během celého svěho života. Bohužel...se slabou osobností a myslí tam může zůstat navěky anebo.... zblbnout. Zamumlal a potom znova zmlkl. Nartial podal Dash zajímavou otázku a i jeho velmi zajímalo, jaká bude nakonec pravda. Jestli je to nějaká hra...kterou snámi hraje...nebo se snaží dostat Dash do hlavy....sejmu ho. Řekl si v hlavě a sledoval oba dva.
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptySt marec 28, 2018 7:52 pm

Dash...
,,No dajme tomu. Počuli ste pojem očiste? Je to priestor v ktorom sa duša nachádza pred tým ako vstúpi na nebesia. Musí očistiť svoju dušu od hriechov a mať osvetu svojej mysle. Kedysi tento priestor slúžil na to aby sa pred vstupom do nášho sveta očistil a prišiel tam s čistým srdcom a tí čo neboli hodný boli zatratený, to samozrejme bolo ešte vtedy keď bol náš svet otvorený aj ostatným. Ale to už bolo veľmi dávno... Ale o rozum tam môže prísť hocikto. Očistec sa zahráva s mysľou všetkých..." Povedal pokojným hlasom nartial a pozrel sa na mňa. ,,Kto si Dash..." ,,Som prvorodená, Dashtar Eros Astia ..." ,,Prvodená, milujúca svetlo... Mám pokračovať vo výklade tvojho mena? Ale chcem počuť kto si... Čo si pamätáš o sebe..."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptySt marec 28, 2018 7:59 pm

Mokuto

Dál je sledoval. Co je jejich svět vlastně zač? Je to to místo, který místní lid považuje za místo jejich odpočinku. Místo, kam se dostanou až zemřou? A dostali se tam doopravdy? Kam jejich duše jde teď, když je jejich svět uzavřený...a který svět se naopak považuje za peklo?...Zamyslel se nad tím meziprostorem. Kdybych se tam dostal...mohl bych se naučit používat tu sílu...přemoct jeho kontrolu nad mým tělem a využívat ji tak k boji proti prastarým...naopak, by jeho síla dokázala zabránit tomu, abych tam nezešílel. Koukl na Dash. Nevypadalo to, že by se ji tato konverzace líbila..nebo aspoň zatím nechápala pojem toho, co po ní chtěl. Dash...doufám, že to bude vše v pořádku.
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptySt marec 28, 2018 8:52 pm

Dash...
,,Čo chceš aby som to povedala..." Vykríkla som na neho a nahnevane sa postavila. ,,Chcem len to aby si mi povedala či si pamätáš kto si... Alebo ťa to miesto donútilo na to zabudnúť... Serafi nikdy nevyhnú nikoho zo svojho sveta... Nikdy nikoho neposlali do vyhnanstva. Neriskovali by znovuobjavenie ich sveta, neriskovali by aby sa o nich ľudia znova dozvedeli. Iba jeden Seraf spáchal taký hriech že bol poslaný do vyhnanstva aj s jeho druhmi... Ale ty si tu. V tomto svete... Máš päčať hada, tak kto si?!" Aj jeho intonácia hlasu sa rázne zvýšila. Už nehovoril pokojne, ale naliehal. Zdôraznenie som mu povedala moje meno, aj to že som prvorodená následníčka postu hlavného predstaveného. Chytil sa za čelo a pošúchal si oči. Bola som rozrušená, lebo som nič nechápala. Povedala som mu čo je to pečať, a prečo som ju dostala, aj to že obmedzuje moju silu... Začal sa smiať. Bol iný, akoby sa prestal pretvarovať... Pozrel sa na Mokuta: ,,Toto robí očistec. Niči myseľ a vytvára spomienky, ktoré nie sú skutočné..." ,,Ako to, že nie sú skutočné? Sú skutočné!" Vykríkla som. Nartial pokrútil hlavou: ,,Hral som tvoju hru čo si si vytvorila. Ale teraz už to ďalej nebudem robiť, je na čase aby si sa znova prebrala. Neprišlo ti nijako divné, že tvoja zbraň je kosa? Nemala si podivné sny?" Sklopila som zrak: ,, Moje sny... Čo je na nich podivné?" Spomenula som si na malé dievčatko...
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptySt marec 28, 2018 9:10 pm

Mokuto

Přestalo ho to bavit. Dash z toho byla rozrušená. Vůbec se mi to nelíbí... Nartial se smál tomu, co mu řekla. Vyklop to...jestli víš pravdu, tak to řekni...Jeho hlas zněl poněkud naštvaně. Nelíbi se mi...už od uplného začátku se mi nelíbil...a jeho chování to jen utvrzuje... Zamračil se. Kdo si myslíš, že jsi?!...Tvrdíš, že znáš její původ, tvrdíš, že víš kdo doopravdy je...tak to řekni...jen zdržuješ čas. A čas je to poslední, co my nemáme...každou chvíly se sem může dostat nepřítel. Prozraď to, co skrýváš...pokud jej to pomůže, tak to nezdržuj. Zavrčel a sledoval Nartiala a sevřel pravou ruku v pěst. Nabídl si nám pomoct, úkryt, jídlo...toho si cením..ale pokud něco ukrýváš...tak to vyklop...Na chvíli stichl a přistoupil blíž...Nebo vypustím démona ze svého nitra a odnesu tvou duši do hlubin pekelných... Jeho emoce výřily a jeho oči se zbarvily do tmavo oranžova. Na chvíli nad sebou ztratil kontrolu...Místnost zaplnila zvláštní temná síla. Ta se ale hned vytratila a ustoupil zase krok dozadu. Zavřel oči a chytil se za čelo. Už zase...
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyŠt máj 24, 2018 4:39 pm

Dash...
Mokuto vedel vždy výrazne prejaviť svoje emócie, tak aj to urobil teraz. Nartial stál nehybne ako skala a počkal kým sa temná energia vytratila. Povdychol si. ,,Dobre, nebudem ju trápiť a teba nebudem provokovať, bojovať s tebou je na okraji mojich záujmov. Tak teda začnem od začiatku. Pečať neslúži na podtláčanie schopností. Začala sa objavovať na novorodencovi, ktorý sa mali stať koncom sveta." Asi si všimol, že som ho chcela prerušiť a ráznym gestom mi dal najovo aby som len počúvala. Poslúchla som ho. ,,Deti so znamením hada preto odvádzali hneď do slnečného jazera. A keďže vieš aké je pre Celesstanov tazke splodiť potomka, rodičom sa to nepáčilo a snažili sa deti ukrývať. V našom svete nastala občianska vojna medzi Serafmi, ktorý hľadali deti so znamením a medzi Celesstanmi, ktorý deti ukrývali. Ja som bol tiež dieťa s týmto zbamením. Veľmi dobre sa mi darilo ukrývať, vďaka tomu že som sa stal Serafom, a vďaka môjmu talentu som sa stal učitelom. Bol som veľmi veľkým dôverníkom tvojho otca. A áno tvoj otec je najvyšší zo Serafom. Vedel o mojej pečate a tušil, že nastáva koniec nášho sveta. Začal si uvedomovať jednu vec. Že deti s pečaťou majú slobodnú myseľ. Cítime hlavne city. Čo nikto nedokázal akceptovať. A že to že sa ich snažili odstrániť zhoršilo celú situáciu. Prišiel deň tvojho narodenia. Prvý potomok následník trónu... Narodila si sa s pečaťou... Vtedy aby som odpútal od teba pozornosť priznal som svoju pečať, nastal veľký boj počas ktorého bolo zničené skoro celé hlavné mesto. Musel som ujsť, ale podarilo sa ťa ochrániť a na nejaký čas sa ukrývanie tvojej pečate darilo. Neviem ale čo sa potom stalo, či si prejavila nejaký cit alebo a tak ťa tvoj otec musel poslať za mnou, aby som sa o teba postaral. Niečo sa však stalo, a ty si neprešla hneď cez očiste ale zablúdila si v ňom a zmenil ti tvoje spomienky. Predpokladám, že to bolo kvôli tomu aby si sa nikdy nevrátila do svojho sveta, lebo tvoj príchod by bol nebezpeční voči všetkým z Celesstie. Tvoja zbraň prezrádza toho mnoho. Asi si to práve ty, ktorá musí nastoliť zánik toho sveta. Ale niesom si tým istý. To musíš vedieť len ty sama. Niečo ti musí našepkávať a musíš hlavne nájsť svoju stratenú silu...
Keď nartial dohovoriť skoro som ani nedýchala... Čo som mala na to povedať ... Kto som... Je to pravda? Alebo lož? ...
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyŠt máj 24, 2018 5:42 pm

Mokuto


Otočil se jim zády. Nebylo mu dobře, silně ho pálilo na hrudi. Vůbec to nedokážu kontrolovat...nemám na to sílu. Poslouchal vyprávění Nartiala. Po chvíli se zamyslel. Co se asi teď děje tam venku. Jsou lidé v bezpečí? Nakonec se otočil zpátky čelem k nim. Dash vypadala jakoby ani nedýchala. Ani se ji nedivil, když se právě dozvěděla pár informací o sobě. A hlavně to, že celý čas si myslela úplně něco jiného. Počkat....co to říkal? ..Mají city? Podíval se na Dash. Blbost...sice sem tam byla jiná....ale přesto ona cítí nic...nebo snad to v sobě ukrývá? Přemýšlel nad tím a nijak na Nartialovo mluvení nereagoval. Ani nemal jak, netýkalo se to jej a tudíž nemohl k tomu co dodat.
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyŠt máj 24, 2018 7:32 pm

Dash...
Pozrela som sa na Mokuta. V očiach som mala prázdno. Lebo všetko čo som si pamätala zrazu nebola pravda. ,,A pálenie pečate hada, keď využívam svoju silu čo znamená..." Rozťala som chvíľu tichá. ,,To sa tvoje telo pripravuje na vyššie štádium tvojej sily." Vysvetlil Nartial... ,,Ale prečo to tak páli?..." ,,Aby ťa pripravila na bolesť ktorú pocítiš..." ,,Teba tiež páli?..." Mňa pálila do doby kým si sa narodila ty... Potom prestala..." ,,Ako si spomeniem?" Opýtala som sa po dlhšej odmlke. Nartial za zťažka nadýchol: ,,musíš prebudiť svoju skutočnú moc, ktorá ti bola daná do vienka a zistíš svoj údel... Ale musíš byť pripravená na všetko... Dobre si to premysli, porozprávaj sa s Mokutom. Ja vás tu nechám zatiaľ o samote, za hodinu prídem ..." Uklonil sa a odyškel. Pozrela som sa na Mokuta stále s prázdnymi pohľadom :,, čo si o Tom myslíš?"
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyŠt máj 24, 2018 8:01 pm

Mokuto


Další stadium síly? Takže jsem měl přeci pravdu...její síla bude větší než je ta moje... Pomyslel si a koukl na Dash. Co si o tom myslím? Chvíli tiše koukal a potom se mu na tváři objevil menší úsměv. Že je to super. Odpověděl ji. Tím myslím, že jseš opravdu silná osoba. Mrkl na ni pravým okem. No...to, že si žila ve lžích zase tak super není, ale určitě to muselo mít nějaký význam. Přeci všechno zlé, je k něčemu dobré. Ne? Znova se na ni usmál, tentokrát více. Nyní je však na tobě, jak se stím vypořádáš...ale určitě budeš chtít to...no...em...jít na další stádium tvé síly, takže bys měla cvičit. A já ti stím určitě pomůžu...aspoň co budu moct. Velmi zlehka se ji uklonil. Spíše to vypadalo jako kývnutí hlavou, ale náznak úklonu tam byl.
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyPo máj 28, 2018 11:36 pm

Dash...
,,Lož... Najviac ma trápi to, ak je to teda pravda, čo povedal Nartial, že celý čas som chcela dosiahnuť nemožné. Myslela som si, že ma vyhnali, lebo som chcela len to, čo mi právom patrilo a teraz toto? Otec ma chránil? Chránil ma pred nimi, aby ma nedali do slnečného jazera. A čo je teda moja podstata? Čo spravím ak sa dostanem na ďalšie štádium? Čo mám vôbec spraviť. Z Nartialovych slov to znelo, že dieťa z pečaťou mám priniesť zánik môjho sveta. Aký zánik, mám ho zničiť... ale ako to je myslené? Popravde sa celkom bojím. Snívala som o tom, že sa vrátim domov, že sadnem na trón a budem vládnuť, ale teraz som si začala uvedomovať, že na čo, alebo skôr prečo som po tom tak veľmi túžila? Veď ja ani..." nadýchla som sa pomaly a nahlas... ,,Veď to vôbec nedáva zmysel. Čo som od seba čakala? Stratila som sa... Mal pravdu... teraz ..." Rýchlo som sa postavila a pribehla som k oknu. Výhlad som si nevšímala, pozerala som sa na svoj odraz. ,,Nevyhnali ma, ale ukryli... to dievčatko v snoch... to mi hovorilo o citoch, ktoré som zavrhla, kvôli tomu, že som zabudla kto som..." Dotkla som sa pečate. Pálila... Pálila ako nikdy pred tým... ,,Mokuto... trénovanie mi nepomôže, musíme bojovať... Už viem čo mi aj tá čarodejnica chcela povedať... Chápeš to... Pôjdeme do očisca a tam, kde som stratila spomienky ich nájdem..."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyPo máj 28, 2018 11:49 pm

Mokuto


Koukal na ni a poslouchal ji a neskákal ji do řeči. Nechal ji celou se vyspovídat. Došel také k oknu. Hned vedle jejího odrazu se objevil ten jeho jak stojí vedle ní. To bude nejlepší...bude marné se o něco snažit. Třeba zjistit informace..tedy tvoje vzpomínky a podle toho se budeme řídit dál. Jen mám obavu, co to udělá semnou. Co když tam já na vše zapomenu? Nebo mi změní paměť jako to udělali tobě? Po posledních událostech nejsem na tom s hlavou dobře...hmm...Zadíval se na svůj odraz. Neměl bych takto přemýšlet...bude to dobré i pro mě...třeba si tam zvýším svou odolnost vůči vnějším vlivům...Pozvedl pravé obočí a zamyslel se nad tím co teď řekl. Nebo spíše přemýšlel nad tím, či to vůbec řekl dobře.
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyUt máj 29, 2018 12:09 am

Dash...
,,Bude to ťažké... Ja si vôbec nepamätám čo s tam dialo, ale asi je to dosť silné, a robí to s mysľou čo len chce. Ale... Mám nápad. Napíšeme si na papier naše mená a kto sme, ak by sa náhodou niečo stalo, niečo veľmi zlé, ak zabudneme, možno nám to pomôže spomenúť si a Nartial snáď tiež bude vedieť nám pomôcť. Idem ho zavolať." usmiala som saa rozbehla som sak dverám, no skôr ako som stisla kľučku, dvere s otvorili a stál tam Nartial aj Vitoria. V ruke držali ruksaky. ,,Mám pocit, že si rozhodnutá." prehovoril na mňa seraf... Prikývla som. ,,Vitorio otvorí bránu do očisca a my tam pôjdeme... Ale vysvetlím vám na čo si treba dávať pozor." ,,POtrebujeme pero a papier, chceme si spraviť pripomienku na nás, aby sme náhodou nezabudli." rýchlo som mu skočila do reči. Usmial sa: ,,Dobre, tam na stole, zober si." Kým som sa išla k stolu, Nartial prišiel k Mokutovi a keď som som k nim pribehla s papiermi a perami, ktore som podala aj Mokutovi začal hovoriť. ,,Ja dôležité, aby ste vedeli jednu vec. Nič, čo tam uvidíte, nie je skutočné. Len my. Ak uvidíte kohokoľvek, všetko je len prelud. A čas tam tiež plynie ináč. To čo sa tam bude stať roky, tu ubehne len minutá. Nebudete mať potrebu, jesť, ani spať. Nebude tam ani deň ani noc. Čas sa bude zlievať do jedného a čím dlhšie tam budeme, tým sa naša myseľ bude ťažšie vysporiadavať. Je vám to jasné? Keď niekoho uvidíte, ignorujte ho, aj keď na vás bude hovoriť. A ešte na jedno si musíte dať pozor, keďže v očisci sa neunavíte, musíte sa kontrolovať vo svojej moci a sily. Môže sa stať, že ak sa budete veľmi zaťažovať môže vám prasknúť srdce, a nebudete vedieť ako, a čo je najhoršie v tom momente to ani nezistíte. Len zmiznete, ani nebudete vedieť, že ste umreli od vyčerpania, ani nebudete vedieť, že ste niekedy žili... Môže sa stať, aj to, že ak sa tam zraníte a vrátime sa znova do nášho sveta, až vtedy sa prejavia vaše zranenia... Rozumeli ste mi? Ak sa chcete niečo spýtať hovorte teraz." prísne sa na nás pozeral. Pohľadom som rýchlo prešla na Vitoria. Mal skleslí pohľad, až ustráchaný. Popísaný papierik som zrolovala a vložila si ho za pás.
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyUt máj 29, 2018 12:28 am

Mokuto


Vzal pero do ruky a začal psát nejdůležitější věci na papír. Přitom poslouchal Nartiala. Jeho slova ho celkem vyvedli z míry. Na chvíli jen poslouchal a nic nepsal. Po tom zase psal to co slyšel. Nakonec měl z poloviny preškrtaný a z druhé poloviny popsaný, papír. Přemýšlel nad tím co Nartial říkal o očistci. Moc se mu tam nechtělo, ale pro Dash to udělat musí. Obával se právě toho, že tam nevydrží dlouho, nebo v sobě neudrží to zlo, které nad tím má stále větší a větší kontrolu. Fajn...bude to pro mě něco nového...ale budu muset to zvládnout...jiná možnost nepřipadá v úvahu.  Papír párkrát přeložil a schoval. Lehce si prokřupal krk, povzdechl si a koukl na Dash. Tak vyrazíme...nech to máme za sebou. 
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyUt máj 29, 2018 12:46 am

Dash...
Vitorio mávol zvojou palicou a objavil sa Modrý portál. ,,Až po vás ..." povedal Nartial a počkal kým Dash a Mokuto vstúpili doň. Objavila sa v temnej jaskyni s jednou širokou chodbou, v ktorej na konci blikotalo akési svetlo. Nartial vykročil ako prvý. Pri chôdzi nám podal batohy. Boli plné jedla. ,,Keď prídeme na miesto, to jedlo vysypete hneď pred portál. Ustúpte a počkajte kým jedlo zmizne. Potom sa portál otvorí. A môžme vstúpiť." povedal nám a ďalej pokračoval v rezkom tempe. So zdvihnutým obočím som sa pozrela na Mokuta. PO chvíľke sme sa dostali do veľkej sály, uprostred ktorej bol portál obrastený koreňmi. ,,Vysypte jedlo!" zakričal Nartial a ja som ho hneď poslúchla. Počula som podivné zvuky, šumenie, šepkanie, vzlykanie, slintanie, a mľaskanie. Pošúchala som si oči, keď som videla ako jedlo pred nami mizne. Akoby ho niekto jedol, ale kto ho jedol? Nič som nevidela. Jedlo zmizlo ani omrvinka neostala a portál zažiaril jasným bielim svetlom. Vtedy Nartial zakričal aby sme rýchlo bežali dnu. Nohy sa mi samé pohli dopredu, keď som pocítila ako sami niečo obtrelo o nohy a dotklo sa mi to vlasov...
Všade bola hmla... nevidela som ani na krok. Márne som sa snažila nahmatať niekoho okolo mňa. ,,Mokuto! Nartial!" zakričala som z plných pľúc... Kričala som veľmi dlho... veľmi dlho... Keď sa hmla rozostúpila a videla som Mokuta a Nartiala, každého na inej strane...
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyUt máj 29, 2018 1:10 am

Mokuto


Vysypání jídla se mu vůbec...ALE VUBEC nelíbilo. Takové mrhání jídlem...nemužu si to raději sníst sám?...chjo… Když došli k místu, kde jídlo měli vysypat, tak to z nechutí udělal. Po vysypání si povzdechl a se slzou v oku couval od jídla. Dokonce viděl jak mu jídlo mávalo, aby neodcházel. Už chtěl natáhnout ruce a rozběhnout se k němu, když v tom jídlo něco "snědlo" Co? Vydal ze sebe. Otočil svůj pohled na Dash. Objevilo se bílé světlo a už jsme se všichni rozběhli k němu a vstoupily dovnitř.
Ocitl se v mlze. Už v ten moment se cítil velmi divně. Cítil tu něco, co ho tu moc rádo nevidělo. Každý jeho krok se zdál být těžší. Jako by někdo tlačil na jeho tělo a snažil se ho odsud vyhnat. Pak zaslechl nějaký šepot. Nerozuměl co za slova to bylo, jelikož to bylo dost rychle. Jsem tu 5 sekund a už mě tu nemají rádi?...No super!  Mlha se rozestoupila a spatřil Nartiala. Stál opodál naproti němu, nakonec se objevila i Dash. Super...je tady...
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyŠt máj 31, 2018 2:16 am

Dash...
,,Čo to bolo zač?" spýtala som sa Nartiala, keď sme sa všetci spoločne stretli. ,,Stratené, hladné duše... nič menej nič viac..." šepol. Naraz sa nám pod nohami zatriaslo a minutím oka sa objavila vôkol nás nádherná prírodná scenéria. Nekonečná lúka plná kvetov a vysokej trávy, obrovské jazero so priezračnou vodou do ktorého sa vlievala rieka, ktorá tiekla z vysokých zasnežených hôr, ktoré sa strácali za obzorom. Slnko hrialo vysoko na nebi. ,,Už chápem... " usmiala som sa pri pohľade na krajinu. ,,Je tu krásne, kto by toto nechcel za skutočnosť. ,,Áno, toto miesto dokáže divy, ale nezabúdajte, nie je to skutočné..." prizvukoval. Otočil sa na Mokuta: ,,Tu môžeš trénovať a zlepšovať sa, len dávaj pozor a pamätaj si to čo som vám ešte hovoril mimo tohto sveta...
Zo začiatku som sa len kochala krajinou. Bolo tu všetko. Ryby v jazere, motýle na kvetoch aj vôňa... všetko ako skutočné. Túlala som sa krajinou, ale stále som si dávala pozor aby som vedela kde som. Sadla som si k jazeru na kolená. Zavrela som oči. Kde som sa stratila... okolo mňa sa spravila kupola zo zlatého svetla a telo sa mi rozžiarilo slabým svetlom. Nartial keď si ma všimol prehovoril na Mokuta : ,,Dash sa rozhodla upadnúť do zlatého spánku... Je to ako meditácia, ktorá môže trvať minúty, hodiny, dni, mesiace i roky... Je to dlhá modlitba, ktorá dodáva silu. A hlavne sa pri tom zrovnávajú myšlienky... Väčšinou do zlatého spánku upadajú Serafi, ktorý sa rozhodnú umrieť, aby načerpali dostatok sily na svoje splynutie s Bohom. Získajú v ňom odpovede na svoje otázky, a duchovnú vyrovnanosť. Myslím, že hľadá odpoveď na svoju zabudnutú minulosť..."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyŠt máj 31, 2018 3:03 am

Mokuto

Objevila se krásna prírodni scenérie. Dash se "zakuklila" do zlatave kupole. To je zvláštni..musí to zvládnuť. Ne...ona to zvladne! Myšlienka toho ze Dash zemre se mu vubec nezamlouvala. V tom zaslech ženský smiech ktery jakoby kolem nej pribehl. Čo to?...Ohledl se za sebe ale nikde nikdo. Znovu mu neco zaseptalo do ucha. Ashee..nemath tua ruu...Slovum moc nerozumel. Pripomínalo to reč jeho lidu ale slova byli úplne jine a jinak byli vyslovene. Zavrel hlavou. Myslel si že je to tomto mistem. Pred ocima se su objevila závan hnedych vlasu. Ty hneď zmizeli.
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyŠt máj 31, 2018 3:43 am

Dash...
Priestorom sa ozývalo ťapotanie bosých nôh po mramorovej dlážke. Nádherne vykladané vysoké múry s glazúrovanými obkladačkami. Okná boli od stropu až po zem a v nich boli vytvárané obrazce farebným sklom. Obrovskú kalu osvetlovalo tlmené svetlo, ktoré prechádzalo cez farebné okná a tak aj mramorová podlaha bola zdobená farbami svetla. ,,Dlho som na teba čakala." Zaznel ženský hlas. Zvuk sa odrazil od stien a bol všade, akoby osoba ktorá slová vyslovila bola všade. ,,Kto si?..." spýtala som sa. Naraz som pred sebou uvidela zlatý trón vykladaný farebnými drahokanmi. Na ňom sedela prekrásna žena, oblečená zlatom prešívanými dlhými šatami. Plecia a chrbát jej zakrýval nariasený krvavo- červený plášť zo saténu, ktorý bol tak dlhý, že keď sa postavila z trónu a kráčala pomaly ku mne ťahala ho ešte dva metre za sebou. Tvár jej zdobili biele vlasy vyplnuté dohora. Ale tá najväčšia ozdoba na nej boli oči. Jedno oko modré a druhé zlaté. ,,Som tá, ktorá na teba čakala... dieťa z haďou pečaťou... si vyvolená!" načiahla sa za mnou a prstami mi nežne pohladila tvár. ,,Kto si?" zopakovala som svoju otázku. Žena sa usmiala. Ale prísnosť v jej tvári sa nevytratila: ,,Ja som ty..." povedala pokojne. 
,,Ty si ja? Nechápem..." 
,,Som tvoja budúcnosť. Som tou ktorou sa staneš... som najvyššou tohoto sveta. Som najbližšie k Bohu..."
Oči sa mi rozžiarili: ,,Chceš mi teda povedať, že dostanem trón?"
,,Áno, budeš mať všetko čo si vždy chcela. Čo sme chceli. A budeš tak silná, že dokážeš vytvoriť vlastné slnko. Vytvoríš toto miesto, kde sme teraz. Toto miesto na nebesiach..."
Nevedela som čo povedať, len som sa ticho kochala miestom. 
,,Pamätám si toto... tvoja prítomnosť a moja minulosť. Viem ako sa cítiš, lebo ja som sa tak cítila tiež. Lebo som bola na tom istom mieste ako ty. Vedy som získala moju moc..."
,,Vtedy? Takže ja teraz získam moc? Moc na to by ..."
,,Áno aby si sa stalo mnou." 
Zahľadela som sa na jedno z okien. Moc, Sila... to je to čo som naozaj vždy chcela. Zapálila ma pečať hada. Znova som sa pozrela na moje staršie ja: ,,Ale čo znamená tá pečať?"
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptyŠt máj 31, 2018 4:03 am

Mokuto


Podival se na Nartiala, ale ten nekam zmizeli. Nebyl nikde kolem. Toto se mi prestáva libit...hlavne že "nesmieme sa rozdeliť" Zavrtel hlavou a koukl smerom k Dash. Tá však taký zmizela. Aha...vtipný...fakt vtipný...Povzdechl si a otočil se. Zrazu nestál tam kde predtim ale stal na miste jemu veľmi povedomém.  Mám s toho spatny pocit...Rekl si pro sebe. Ocitl se v kamenné miestnosti s dlouhým dreveným stolom. U jedného steny byl krb s horicim drevem. Za oknem bilo jen svetlo. Jasne biele svetlo a nič viac. To ho usvedčili v tom že si snim neco hraje. Haloo? Ozvalo že mu z úst alr odpoveď nedostal. V tom zaslechll kroky.
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptySo jún 02, 2018 1:35 am

Dash...

Žena zvraštila tvár: ,,Tá pečať je len obmedzujúce prekliatie." povedala s odporom.
,,Prekliatia? Ale Nartial hovoril..."
,,Och Nartial, on tomu nechápe... Sám nevie čo je to..."
,,A ty vieš?"
,,Náš svet kedysi nepatril nám. My sme ho zachránili, aj naša legenda o tom hovorí... Pamätám si ešte e večer keď som tancovala túto legendu. A podla nej svet oslobodil veľký had. Nie je to tak celkom pravda, lebo síce veľký biely had zabil bytosti, ktoré žili v našom svete a dal nám tým priestor aby sme v ňom mohli žiť my, ale ten had nebol náš priateľ."
,,Hovoríš o tom hadovi akoby bol naozaj skutočný, ja som myslela,že to je len legenda."
,,Nie... Je skutočný. Je to hromové zviera s vlastnou dušou a mysľou... Najstarší z najstarších..." 
,,A čo to má spoločné s pečaťou?"
Žena sa na mňa usmiala: ,,Ach naozaj som bola takáto? Zbrklá, nedočkává..."
,,Čo má teda spoločné?"
,,Je to jeho znamenie, cez ktoré sa dostáva do našej mysle. Snaží sa ju pretvoriť. Núti nás aysme pociťovali pocity. Aby sme sa hnevom, pýchou, láskou, všetci navzájom pozabíjali. Aby sme sa zničili ako bytosti pred nami..."
,,Podľa Nartialovych slov sa v našom sete už navzájom zabíjame... Vraj deti, ktoré sa narodia s tou pečaťou odnášajú do slnečného jazera..."
,,Spýtam sa ťa iná, spýtam sa ťa bez ohľadu na to, máš pečať, alebo nie. Ako budúca predstavená, čo by si ty spravila. Predstav si, že tvoj ľud, tvoji druhovia sa blížia k záhube. Nechala by si deti s pečaťou, aby dospeli, aby dospeli a postupne zničili svet ako ho poznáme, alebo by si ich radšej obetovala, no zachránila by si tým ostatných?"
Dlhú chvíľu som neodpovedala. Nastalo ticho a žena akoby skamenela. 
,,Vybrala by som menšie zlo..." 
Žena mi radostne zatlieskala. ,,Múdry výber..."
,,Ale naozaj sú city až také zlé? Naozaj dokážu nás zničiť?"
,,Nepozorovala si ľudí? Vojny, vraždy... chamtivosť. To ich vede do záhuby." 
,,Ale aj napriek tomu ľudská rasa stále prežíva."
,,Zatiaľ majú šťastie... Ale za chvíľu im vyprší." usmiala sa v kútiku úst...
Pozrela som sa do farebných okien ako cezeň stále prechádzajú lúče svetla."
,,Ale všetko raz musí skončiť... Aj keď zapadne slnko a skončí deň, príde niečo iné... noc, počas ktorej si všetci oddýchneme a budeme viac pripravený na ďalší deň."
,,V našom svete nie je noc..." zamračila sa.
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptySo jún 02, 2018 2:02 am

Mokuto


Snažil se nahmatat svůj meč, ale ten nikde nebyl. Úplně se zapoměl kontrolovat a Nartialova upozorňující slova mu vyletěli z hlavy. Otočil se. Koutkem oka spatřil štíhlou postavu. Viděl ji velmi rozmazaně, ale když se mu zrak zaostřil stál zase na jiném místě. Omámila ho vůně přírody. Stál někde v lese, vedle něj tekl menší potok, v korunách stromů zpívali ptáci. Co si nemůže vybrat vhodné místo pro naše střetnutí?  Pomyslel si když se vzpamatoval z toho, že se nachází někde jinde. Tak fajn...toto se mi nelíbí... Řekl a něco mu došlo. Že by mi to vlezlo do hlavy? Já mám rád přírodu...a ta místnost předtím...tu si pamatuju z předešlých momentů. V tom domě jsem vyrůstal...Ale čo mi vlastně vlezlo do hlavy? Chci zpět k Dash...i Nartiala bych uvítal... Vůbec nevěděl co dělat, jak se odsud dostat. Kdo jsi? Co jsi? Proč jsi tu? Neseš v sobě něco co nepoznám. Dej mi to... Ozval se ženský hlas. Jeho nohy svázaly kořeny, které se začali natahovat kolem celého jeho těla, což mu znemožnilo pohybu. Pusť mě...! Snažil se vymanit se ze sevřetí, ale bylo to na něj moc silné. Ahoj Koukl před sebe. Před ním stála žena s dlouhými tmavými vlasy v bílých šatech. Byli tak bílé, že doslova zářily do okolí. Na její pozdrav neodpověděl.
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
NikeVonBelk

NikeVonBelk


Počet príspevkov : 797
Join date : 01.08.2017

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptySo jún 02, 2018 2:19 am

Dash...
(Budúce "ja" Dash...)
Spoiler:
,,V našom svete nie je noc, ale prečo, veď prináša pokoj a oddych..."
,,Noc je koniec... Noc je ako smrť. Prečo premýšľaš tak zvláštne?" 
,,Ako zvláštne? Čo je na tom zvláštne, keď si myslím, že všetko by malo skončiť. Nič nie je večné."
,,Boh je večný... A my sme jeho súčasťou, tak aj my sme večný... Serafi sú večný..."
,,Ale náš čas tiež sa raz naplní a spojíme sa s bohom. Naše telá niesu večné, tiež raz tu nebudeme..."
,,Nepoznám ta, ty nemôžeš byť ja..."
,,Nie ty nemôžeš byť ja..."
,,Ako môžeš pochybovať o našej väčnosti..."
,,Ja o nej nepochybujem, len hovorím, že aj my raz zomrieme, upadneme do noci..."
,,Ale naša duša sa spojí s bohom, a to je naša večnosť..."
,,To som nepovedala, že nie je pravda... Ja chcem len povedať, že možno naše bytie v našom svete končí. Možno to tak má byť."
,,NIE!!!" vykríkla na mňa. Jej oči sa zapálili a na jej chrbte sa objavilo šesť párov krídiel. Ohromila ma jej silou. Na chvíľu som bola na svoje staršie Ja hrdá, ale len na chvíľu. Začala som si uvedomovať jeden smutný fakt.
,,Myslela som si, že dnes po tisíc rokoch ti odovzdám to, čo som pred tisíc rokmi dostala ja od môjho staršieho ja. Ale asi som sa zmýlila... Asi sa stalo niečo, tá pečať ti vymýva mozog. Si omnoho slabšia ako som bola ja kedysi."
V mojich očiach sa objavilo svetlo a roztiahla som svoje zlaté krídla: ,,Zdá sa mi, že nastala noc..."
Návrat hore Goto down
Mokuto
Admin
Mokuto


Počet príspevkov : 833
Join date : 31.07.2017
Age : 29

Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 EmptySo jún 02, 2018 2:54 am

Mokuto


Jeho tělo bylo omotané kořeny a větvemi. Zdálo se mu i že už nestojí na zemi, ale vznáší se. Žena byla vůči němu mnohem vyšší, ale nějak mu to nepřišlo divné. Bohužel, stále ji neviděl do tváře, světlo z jejího šatu ho stále oslepovalo. Kdo jsi? Optala se milým hlasem. Já ? Já jsem Mok...Nedokázal doříct svá slova, jelikož se jedna z větví omotala kolem jeho krku a přiškrtil ho. Proč jsi tu? Znova se optala. Ale nedokázal ji odpovědět. Čím více se snažil vymknout se ze sevřetí, tím více ho to škrtilo. Proč jsem tu já? Její otázka ho vyvedla z míry a větev kolem krku povolila. Nadechl se a záře z jejích šat zmizela. Vypadala mladě, měla tmavě zelené oči, kterými ho upřeně sledovala. To by jsi měla vědět ty...ty jsi mě sem zatáhla.  Odpověděl ji a už se nesnažil vymanit se ze sevřetí, stejně to nemělo smysl. Chceš mi ublížit? Optala se a úplně ignorovala to co ji řekl. Ne...zatím ne... Odpověděl ji na její otázku a pomalými kroky se k němu přiblížila. Měla skoro tři metry. Pohladila ho po tváři. Její ruce byli chladné. Měla jsem syna...teď by mohl být v tvém věku... Když to dořekla, ani se neusmála. Byla celkově taková chladná. Chci se vrátit za svou kamarádkou! Řekl ji a zadíval se ji do očí. Nikdo jiný tady není...jen ty. Odstoupila od něj. To není možné...snažíš se mě obelhat...Z jeho hlasu byl cítit náznak agrese. Jen se upokoj, přece mě nechceš opustit... 
Kdo sakra jsi? Vůbec nevěděl o jakou osobu se jedná. V hlavě se snažil vzpomenout si na cokoliv, co by ji identifikovalo. A kde teď je tvůj syn?...Optal se ji. Temnota mi ho vzala...
Jak se jmenoval?
Začal ji pokládat otázky, aby se aspoň něco dozvěděl. Jmenoval se Khan...byl můj jediný syn...Znovu k němu přistoupila. A odkud jsi? Koukal na ni. Měl pocit jako by ji odněkud znal. Tam kde ty...Poprvé se na něj usmála. Čím víc bloudil ve svých vzpomínkách tím to vypadalo, že je žena živější a živější. Srdce mu začalo bušit jako o závod. V kolika letech ti vzali dítě? Její tvář jakoby nabrala barvu. Tehdy když jsi byl ještě malý...
Návrat hore Goto down
https://dellarumia.slovakforum.net
Sponsored content





Viat Nuo - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Viat Nuo   Viat Nuo - Stránka 9 Empty

Návrat hore Goto down
 
Viat Nuo
Návrat hore 
Strana 9 z 12Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Dellarumia forum :: Herní místnost :: Ellderan :: Císařské vodopády-
Prejdi na: